Góra Kamieńsk - Stok w centrum Polski. Wyciąg narciarski, KWB, Bełchatów, wypoczynek, relaks, narty, snowboard tło
Góra Kamieńsk Grupa BAI Góra Kamieńsk
TITTLE.pl Strony internetowe, domeny, hosting

Niepełnosprawni zdobędą Górę Kamieńsk!

Data dodania: 2013-07-12 12:53:16

Po raz pierwszy w historii osoby niepełnosprawne w towarzystwie osób pełnosprawnych wezmą udział w akcji pod hasłem "Zdobywamy Górę Kamieńsk", którą zaplanowano na 25 sierpnia. Organizatorami wydarzenia na skalę ogólnopolską są Fundacja Aktywnej Rehabilitacji oraz Akademia Pana Grześka. 

-"Akcja "Zdobywamy Górę Kamieńsk" zaplanowana została na 25 sierpnia. Wtedy to osoby niepełnosprawne w towarzystwie osób pełnosprawnych podejmą się prawdziwego wyzwania i spróbują wejść na sam szczyt Góry Kamieńsk. Uczestnicy, którzy tego dnia pojawią się na starcie pokonają własne słabości, uwierzą w swoje siły i dokonają czegoś wielkiego"-mówi Grzegorz Gryczka, założyciel Akademii Pana Grześka. - "Chcemy wesprzeć osoby niepełnosprawne i w chwilach zwątpienia złapać ich za rękę i pójść dalej jak brat z bratem, jak równy sobie"-dodaje. 

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji będąca jednym z współorganizatorów akcji jest pełna podziwu dla jej pomysłodawców. - "Impreza ma charakter integracyjny ludzi niepełnosprawnych ze środowiskiem. Ludzie ci za jej sprawą mają uwierzyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, by żyć normalnie, by pokonać własnych siebie, by uwierzyć w siły i zdobyć Górę Kamieńsk. Chcemy wyciągnąć ludzi niepełnosprawnych z czterech ścian i pokazać, że oni też mogą normalnie żyć i osiągać wiele"- motywuje jeden z przedstawicieli FAR-u, Krzysztof Zaleski. 

-"To świetna inicjatywa, która ukazuje, że w społeczeństwie żyją ludzie, którzy również chcą być docenieni przez innych. Nasza szkoła będzie wspierać akcję. Studenci w roli wolontariuszy pomogą uczestnikom w dotarciu na metę"- zapowiedział Mirosław Olszewski, kierownik wydziału Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie. 

Akcja wspierana również będzie przez Fitness&Dance Studio i Szkółkę Pływacką ''Kajtek'' w Bełchatowie. - "To super inicjatywa! Będziemy w niej uczestniczyć,bowiem takie akcje są potrzebne, by pokazać niepełnosprawnym, że nie są od nas gorsi, że są takimi samymi ludźmi jak My!"- poinformowała Weronika Olczak z F&D Studio. 

Wydarzeniem tym zachwycony jest również Jakub Rajkiewicz, przedstawiciel firmy ARUM: -"Myślę,że to wspaniały pomysł. Inicjatywa ta pokaże, że nie zapominamy o osobach niepełnosprawnych. W pełni zaangażuje się w tą akcję i wezmę w niej udział. Pragnę nadmienić, że gościem specjalnym sierpniowej imprezy będzie Vito Casetti." 

Ponadto partnerami akcji będą Rugby Club Bełchatów UKS "Obeliks",Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Bełchatowie, Bełchatowskie Stowarzyszenie ''Amazonki'', Powiatowe Centrum Sportu oraz Fundacja ''Akademia Zdrowego Życia''. 

Organizatorzy inicjatywy "Zdobywamy Górę Kamieńsk" nagrali spot zapowiadający wydarzenie, który możemy obejrzeć pod adresem:http://www.youtube.com/watch?v=ctIp5p2lMnw 

Nasza redakcja w pełni zaangażowała się w akcję. Na bieżąco będziemy Państwa informować o szczegółach tego wydarzenia na naszym portalu informacyjnym. 

Agata Jeziorska