Góra Kamieńsk - Stok w centrum Polski. Wyciąg narciarski, KWB, Bełchatów, wypoczynek, relaks, narty, snowboard tło
Góra Kamieńsk Strony internetowe - TITTLE.pl Góra Kamieńsk
TITTLE.pl Strony internetowe, domeny, hosting

Opis ośrodka i historia

Stok Narciarski Ośrodka Sportu i Rekreacji "Góra Kamieńsk"

Kompleks narciarski "Góra Kamieńsk" został wybudowany przez KWB Bełchatów. Jest to najdłuższy stok narciarski w centralnej Polsce.

Nowa, czteroosobowa kolejka, firmy Doppelmayer, z ruchomym chodnikiem gwarantuje komfort i dużą przepustowość (około 2000 os./h).

Główna, najszersza część stoku ma długość 760 metrów. Jej szerokość waha się od 30 do 150 m, a różnica wzniesień to ok. 123 m. Znajdują się na niej dwie trasy nr 2 i nr 3.

Stok jest oświetlony, trasy są naśnieżane, a o ich dobre przygotowanie dba ratrak. Na snowboardzistów czeka ogródek ze skoczniami i dodatkowymi przejazdami, a ich wyczyny nie będą kolidowały z narciarzami na stoku.

Dodatkową atrakcją jest przygotowywany grawitacyjny tor saneczkowy z wózkami 1-2 osobowymi. Długość toru to 391 metrów, a czas zjazdu, to około 7 minut.

W okresie letnim Góra Kamieńsk dostępna będzie dla wielbicieli jazdy na rowerach i pojazdach terenowych.

Ośrodek został udostępniony 26.01.2005 o godz 12.00. Pomysł wybudowania kompleksu rekreacyjno - sportowego ma długoletnią historię. Jednak po rozpoczęciu budowy, w błyskawicznym tempie oddano go do użytku. Inwestycja ta kosztowała ok. kilkunastu mln zł i zwróci się w ciągu 10 lat.